6 domowych sposobów na problemy z potencją

Czym jest zaburzenie erekcji?

Zaburzenia erekcji są powszechnie nazywane impotencją. Jest to stan, w którym człowiek nie może osiągnąć lub utrzymać erekcji podczas wykonywania czynności seksualnych. Objawy mogą również obejmować zmniejszone pożądanie seksualne lub libido. Twój lekarz może zdiagnozować cię , jeśli stan trwa dłużej niż kilka tygodni lub miesięcy. Zaburzenie erekcji dotyczy aż 30 milionów mężczyzn w Stanach Zjednoczonych.

Standardowe zabiegi  obejmują leki na receptę, pompy próżniowe, implanty i zabiegi chirurgiczne, ale wielu mężczyzn preferuje naturalne opcje. Badania wykazały, że niektóre naturalne opcje mogą poprawić objawy potencję. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o naturalnych opcji, które mają badania, potwierdzające skuteczność.

1. Panax ginseng

Nazywany ziołową Viagrą, Panax ginseng (czerwony żeń-szeń) ma solidne podstawy naukowe. Naukowcy przejrzeli siedem badań  czerwonego żeń-szenia i braku erekcji w 2008 roku. Dawki wahały się od 600 do 1000 miligramów (mg) trzy razy dziennie. Stwierdzili, że istnieją „sugestywne dowody na skuteczność czerwonego żeń-szenia w leczeniu zaburzeń erekcji”.

Bardziej aktualne badania badają, w jaki sposób czerwony żeń-szeń wpływa na brak erekcji. Ginsenozydy są jednym z elementów obecnych w ekstrakcie z żeń-szenia Panax, które mają działanie na poziomie komórkowym w celu poprawy erekcji.

Działanie Panax ginseng wydaje się być najbardziej skutecznym źródłem dla osób z wysokimi lipidami we krwi i zespołem metabolicznym. Zioło te to jest znane. Zioła mają działanie przeciwzapalne, poprawić funkcjonowanie płuc i poprawić przepływ krwi w innych chorobach – wszystkie cechy, które mogą zmniejszyć brak erekcji.

2. Rhodiola rosea

Jedno małe badanie wykazało, że Rhodiola rosea może być pomocna. Dwadzieścia sześć z 35 mężczyzn otrzymało 150 do 200 mg dziennie przez trzy miesiące. Doświadczyli oni znacznej poprawy funkcji seksualnej. To zioło zostało wykazane w celu poprawy energii i zmniejszenia zmęczenia. Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć działanie i zapewnić bezpieczeństwo.

3. DHEA

Dehydroepiandrosteron (DHEA) jest naturalnym hormonem produkowanym przez Twoje nadnercza. Może być konwertowany zarówno do estrogenu, jak i testosteronu w organizmie. Naukowcy tworzą suplement diety z dzikiego ignamu i soi.

Badnie z Massachusetts mężczyzn wykazało, że mężczyźni z brakiem erekcji byli mieli duże prawdopodobieństwo, niskiego poziomu DHEA. W 2009 roku, 40 mężczyzn z brakiem erekcji uczestniczyło w innym badaniu, w którym połowa otrzymywała 50 mg DHEA i połowa otrzymywała placebo raz dziennie przez sześć miesięcy. Osoby otrzymujące DHEA miały większe szanse na osiągnięcie i utrzymanie erekcji.

Ostatnio DHEA została zidentyfikowana jako opcja leczenia braku erekcji u mężczyzn z jednoczesną cukrzycą. Brak erekcji często wpływa na tych mężczyzn z powodu problemów hormonalnych, jak również powikłań cukrzycy, które zakłócają przepływ krwi do organów.

4. L-arginina

L-arginina jest aminokwasem naturalnie obecnym w organizmie. Pomaga w produkcji tlenku azotu. Tlenek azotu rozluźnia naczynia krwionośne, ułatwiając udaną erekcję i jest niezbędny dla zdrowego funkcjonowania seksualnego.

Naukowcy badali  źródło wpływu L-argininy na brak erekcji. Trzydzieści jeden procent mężczyzn z brakiem erekcji biorąc 5 gramów L-argininy dziennie doświadczyło znaczących usprawnień w funkcji seksualnej.

Drugie badanie wykazało, że L-arginina w połączeniu z pycnogenol, produkt roślinny z kory drzewa, przywróciła zdolności seksualne do 80 procent uczestników po dwóch miesiącach. Dziewięćdziesiąt dwa procent przywróciło zdolność seksualną po trzech miesiącach.

Kolejne kontrolowane placebo badanie wykazało, że L-arginina w połączeniu z innymi lekami była dobrze tolerowana, bezpieczna i skuteczna dla łagodnego do umiarkowanego braku erekcji.

5. Akupunktura

Chociaż badania są mieszane, wiele z nich wykazuje pozytywne wyniki, gdy akupunktura jest stosowana w leczeniu impotencji. 1999 badanie , na przykład, że akupunktura poprawiła jakość erekcji i przywróciła aktywność seksualną u 39 procent uczestników.

Późniejsze badanie opublikowane w 2003 wykazało, że 21 procent pacjentów z impotencją , którzy otrzymali akupunktura poprawiła erekcje. Inne badania wykazały sprzeczne wyniki, ale to leczenie ma potencjał i może pomóc.

Ryzyko zabiegów akupunktury są niskie, jeśli są dostarczane przez licencjonowanego akupunkturzystę. Akupunktura pokazuje obietnicę leczenia braku erekcji, ale więcej badań jest potrzebnych.

6. Yohimbe

Suplement ten jest pozyskiwany z kory afrykańskiego drzewa johimbe. Niektóre badania wykazały pozytywny wpływ na sprawność seksualną przy użyciu tego leku.

Jednak Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne nie poleca johimbe jako leku na brak erekcji. Jest tak dlatego, że nie ma zbyt wielu dowodów potwierdzających jego działanie. Jego skutki uboczne mogą być szkodliwe dla zdrowia. Należą do nich zwiększone ciśnienie krwi i częstość akcji serca, rozdrażnienie i drżenie.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz spróbować yohimbe, należy wcześniej porozmawiać z lekarzem.

 

Źródła:

http://www.jaw.pl/2019/05/3-najlepsze-naturalne-domowe-sposoby-na-potencje/

https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/ed-natural-treatments

Przeczytaj inne sposobybezrecepty.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*